Trophy |
Winner |
2nd |
3rd |
4th |
Spring Points FAST |
Douglas & Kirsty Hamilton |
David Syme |
Colin Scott & Graham Logan |
Brian Finnie |
Spring Points SLOW |
Izzy Milford |
Jessica Milford |
Martin Blewett |
Ian Sword |
Summer AM Series FAST |
Richard & Mairi Harper |
Mike & Fiona Barron |
David Syme |
Alyson Thomson |
Summer PM Series FAST |
Richard & Mairi Harper |
Mike & Fiona Barron |
Douglas & Kirsty Hamilton |
D Syme |
Summer AM Series SLOW |
Jessica Milford |
Frankie Moore |
Hanna Moore |
Oliver Moore |
Summer PM Series SLOW |
Frankie Moore |
Hanna Moore |
Jessica Milford |
Gavin Logan |
Autumn Series FAST |
Colin Scott & Graham Logan |
Denise Logan & Niki Scott |
David Syme |
Fiona Annan |
Autumn Series SLOW |
Oliver Moore |
Hanna Moore |
Frankie Moore |
Jessica Milford |
Fifteen Series Best 18 races |
Mike & Fiona Barron |
Jim & Lesley Thomson |
I MacKinlay & S Livingston |
Ian & Pauline McLaren |
Yeoman Trophy Best 18 races |
Not to be awarded. |
## |
## |
## |
Helms Points Championship Series FAST. Best 18 races |
Douglas & Kirsty Hamilton |
David Syme |
Richard & Mairi Harper |
Denise Logan & Niki Scott |
Helms Points Championship Series SLOW. Best 18 races |
Frankie Moore |
Hanna Moore |
Jessica Milford |
Gavin Logan |
Colquhoun Cup (3 race series) |
Jamie & Ian Calder |
David & Ian Sword |
Mike Young |
Colin Scott & Graham Logan |
Port An Eilean Cup |
Richard Patrick |
Fiona Annan |
Denise Logan & Niki Scott |
Ian McLaren |
Pursuit Race |
Mike Barron |
Douglas & Kirsty Hamilton |
## |
## |
Keelboat Trophy |
Mike Barron |
Ian McLaren |
## |
## |
Trash Can (3 race series) |
Ross Watson |
Richard & Mairi Harper |
Douglas & Kirsty Hamilton |
Ian Calder |
Anniversary Race |
Dave Sword |
Richard & Mairi Harper |
Ruth Thomson |
Gavin Homer |
Island Pursuit Trophy |
Not Sailed |
## |
## |
## |
Robertson Cup |
Mike & Fiona Barron |
## |
## |
## |
Ladies Trophy |
Denise Logan |
## |
## |
## |
Ladies Summer Series |
Alyson Thomson |
## |
## |
## |
Novices Trophy |
Elizabeth Leighton |
## |
## |
## |
Cadet Trophy |
Jamie Calder |
## |
## |
## |
Gle Mhath |
Stuart & Alison Moore |
## |
## |
## |
Optimist Cup |
Oliver Moore |
## |
## |
## |
Milford Mishap Trophy |
Dr Alan Foster |
## |
## |
## |
Rebecca Heindenreich
Tess Robertson
Suzie Taylor
Suzanna Welch
Ella McElnae
Finlay McElnae (6)
*STAGE 1
*Daniel Scott
Emma Burnett
Alistair Burnett
Beatrice Reynolds
Thomas Reynolds
Rhona Crawford (6)
*Stage 2*
Karen Hamilton
Hannah Gunn
Jasmine Lumsden
Eleanor Lumsden
Peter Waugh
Elsa Robertson
Olivia Welch
William Ferguson
Ali Ferguson
Bluebell Ross
Sara Paton
Ryan Worrell
Alison Holliday
Ruth Hamilton
Libby Morris
Scarlett Ross
Imogen Waugh (17)
*Stage 3*
Alexander Preston
Katie Pickup
Claire Holliday
Ronan Welch
Ben Harper
Martin Blewitt
Niamh Harper
Anna Young
Anna Sturrock (9)
*Racing*
Gavin
Jo
Frankie
Hannah
Oliver
Iain
Heather
Izzy
Jessica (9)